Su Kaçağı Tespiti

14.12.2023 09:45

Su Kaçağı Tespiti

 

Su Kaçağı Tespiti  Firmamız su kaçağı konusunda geliştirdiği yöntemler ile sektöre katkı sağlıyor. Alanında uzman kadro sayesinde hızlı bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Bu işlemlerinizin tespiti için uzman ekiplerden cihazlar yardımı ile destek istemeniz daha kolay ve pratik bir çözüm yolu olacaktır. Su kaçağı tespit edildikten sonra arızanın büyüklüğü ve onarımı ile ilgili uzman ekiplerimiz fiyat bilgilendirmeleri yaparlar. Fiyatlarımızı kişiler için uygun tutarak amaç müşterimizin memnuniyetidir. Kimsenin bütçesini sarsmadan sorunlarını çözmek için hizmet vermekteyiz.

 

Akustik Dinleme Cihazı İle Tespit

 

Ekiplerimizden yardım istemeniz halinde sizlere yardımcı olmak için cihazları ile birlikte sorunun merkezini bulmak için hizmet verirler. Cihazın akustik dinleme özelliği ile yaptığımız tespitler kesin sonuç vermektedir ve sorunun kaynağını göstermektedir. Su kaçağı akustik dinleme cihazı ile yapılacaksa yüksek basınç gerekmektedir. Eğer kaçağın olduğu yerde düşük basınç varsa bunun için basınç yükseltilmesi gereklidir. Su kaçağı tespit edildikten sonra bu bölgede ufak çaplı bir kısım açılır ve gerekli tamirat işleri bittikten boruların bir kez daha kontrolü yapılıp sorun çözüldükten sonra ekiplerimiz kullanım hazır hale getirmek için açtığı kısmı onarıp işini bitirir.

 

Kameralı Görüntüleme İle Tespit

 

Bazı durumlarda kamera ile görüntüleme kesin sonuçlar vermektedir. Kameranın ucunda olan led sayesinde boruların karanlık olup olmadığı fark etmeden ekiplerimiz kaynağını görmektedirler. Tesisatlarda kullanılan boruların çatlamış olması ve ek yerlerinden sızıntı durumlarında kamera ile görüntüleme cihazları ile tespit daha kesin sonuç vermektedir. Sadece su kaçağı değil kameranın ilerlemesi ile borulardaki diğer sorunlarda görülüp kişi uzmanlarımız tarafından bilgilendirilir ve istenirse müdahale edecektir. Kamera görüntülüme cihazları için deneyimli ve tecrübeli personele ihtiyaç vardır olmazsa kamera görüntülerini çözemez ve kaçak ile ilgili tespit olmaz. Sorun çözülmesi konusunda mümkün oldukça hassas ve tecrübe ile davranmak gereklidir Ekibimiz bu konuda deneyim ve tecrübeye yeterli düzeyde sahiptir. İşlemler bittikten sonra onarım için bilgi verilir ve ekipler yönlendirilir. Uzman ekiplerimiz onarım işlemi ile 1yıl garanti vermektedir.

 

Termal Kamera İle Tespit

 

Termal kameraların kullanım alanları genellikle doğalgaz tesisatlarıdır. Bu tesisatlardaki arıza ve kaçak bar basıncının sürekli bir düşüş yaşamasından kaynaklanır. Sıcak su geçen borularda termal kamera ile izlendiğinde kaçağın olduğu yerde dalgalanmalar olacak ve tespit böyle sağlanacaktır. Eğer çatlak büyük ise uzman ekiplerimiz onarım için müşteriyi bilgilendirip istendiği takdirde onarıma başlayacaktır. Eğer küçük bir işlem varsa onarım yerine kimyasal malzeme ile sorun çözülecektir. Kimyasal malzeme borunun içine dökülerek 2 saat içinde kaçağı kapatacaktır. Hiçbir yan etkisi olmamakla birlikte aksine koruyucu özelliği bulunan kimyasal malzeme ekiplerimiz tarafından uzmanlıkla kullanılıp sorunu tamamen çözmektedir.

 

Su Kaçağının Neden Olduğu Sorunlar

 

  • Öncelikle su kaçağı varsa yaşam alanlarınızda ve çözüme kavuşturulmazsa kabaran faturalarınız sizlere zor durumlar yaşatabilir ve maddi anlamda yük olabilir.
  • Kaçak eğer duvar üzerinden ilerliyorsa ve tespiti zaman aldıysa duvarlarda nem oluşup kötü bir görüntü meydana gelecektir.
  • Eğer su kaçağı yerden devam ediyor ve borunun içinden hızla ilerliyorsa tüm geçtiği yüzeylerde tahribat oluşturarak geniş bir alanın onarımı gerekecektir.
  • Zararlarından birisi de kişilerin tahrip ettiği yerlerde yaşaması sonucu sağlık konusunda sıkıntılar yaşamasıdır. Zaman içinde solunan rutubet ciğerlere işleyerek sağlık sorunlarına sebep olmaktadır.
  • Tahribatın büyüklüğünden kaynaklı maddi anlamda da zarar büyümekte ve kişiyi sıkıntıya sokacak fiyatlar ile tamirat söz konusu olacaktır.
  • Su kaçakları eğer büyük bir bina içinde ve yapıda ise zaman içinde binanın kolonlarında ve kendisinde dayanıksızlık meydana gelerek yapıyı kullanılamaz hale getirecektir.

 

Çalışma Prensiplerimiz Ve Çalışma Sistemimiz

 

Kartal su kaçağı tespiti ekiplerimiz ihtiyaç durumunda hemen yönlendirilmek için ekipmanları ile hazır beklemektedir. 7/24 ulaşım sağlayabileceğiniz ekiplerimiz çağrı merkezine düşen bildirimlerden sonra hızlı hareket ederek siz müşterilerimize pratik çözümler sunmak için hizmet vermektedir. En gelişmiş cihazlar yardımı ile verdiğiniz adrese hareket ederek sizleri konu ile ilgili bilgilendirmek ve onarımınızı sağlamak için görev yapmaktadırlar. Müşterimizin aktardığı bilgiler doğrultusunda önce bir ön keşif yapılır. Ön keşif sonrası kaçak olabilecek yer ile ilgili cihazlar belirlenir ve kaçağı bulma işlemi başlatılır. Ekiplerimiz müşteri memnuniyeti açısından oldukça hassas davranarak tüm işlemi bilgilendirmeler doğrultusunda yaparak kaçağın olduğu yere hasar vermeden çıkarıp onarımını yapar. Güvenli ve pratik çözümler için uzman ekiplerimizden destek alabilir ve sorunlarınıza pratik çözümler bulabilirsiniz. Yaygın servis ağı ve uzman kadromuz ile sorunlarınızı çözmek için çalışmaktayız. Pendik su kaçağı tespiti ile kaliteli hizmet anlayışımız ve ön planda tuttuğumuz müşteri memnuniyeti ile tercih etmeniz dahilinde sizlere güvenilir bir hizmet veriyoruz.

 

https://yusufteknik.com/