Klima Servisi

14.12.2023 09:45

Klima Servisi

 

Klima servisi Klimalar hem yaz aylarında hem de kış aylarında en çok kullanılan ısıtma ve soğutma cihazlarından birisidir. Bu cihazların 7/24 kullanılması ise zaman zaman arızaların meydana gelmesine neden olabiliyor. Farklı markalar tarafından çeşitli modellerde üretilen bu cihazlar ne kadar dayanıklı olursa olsun mutlaka bir süre sonra arıza vermeye başlıyor.

Firmamızda bu arıza durumlarında müşterilerine profesyonel servis hizmetleri sunmaktadır. Klasik arıza giderme hizmetlerimiz yanında periyodik olarak bakımlar da yaparak klimalarınızın ömrünü daha uzun hale getirebiliyoruz. Ancak firmamızın çalışanları gerekli işlemlere başlamadan önce klimanızın genel olarak durumuna bir bakmak ve sizlere durum hakkında bilgi vermek zorundadır. Çünkü sonrasında yapılacak her işlem de sizin onayınız gereklidir.

 

Klimalarda Arıza Tespiti

 

Firmamız klimanızı genel olarak kontrol ettikten sonra sizlere detaylı olarak bilgi verir. Bu bilgiler ışığında sorunun ne olduğu, nasıl giderileceği ve sizlere ne kadara mal olacağı gibi detaylar sunulur. Eğer bu detayları kabul eder ve işlemlere devam etmemizi isterseniz bakım ve onarım çalışmalarına kısa süre içerisinde başlarız.

Firmamızın bakım ve onarım çalışmalarının yapılabilmesi için cihazı yerinde görmemiz son derece önemlidir. Bu nedenle de klimalarda bir sorun meydana geldiği takdirde bizlere arıza kaydı bırakmanız ve adres bilgisi vermeniz son derece önemlidir. Ekiplerimiz gün içerisinde sizlere bu bilgiler doğrultusunda ulaşmaktadırlar.

 

Klimalarda Meydana Gelen Arızalar Neler?

 

Yıl içerisinde sürekli olarak kullanılan arızalar oldukça geniş bir kapsamda incelenmektedir. Bu klimaların en çok yaşanan arızaları şunlardır:

  • Klimaların uzaktan kumanda ile çalışmaması
  • Dış ve iç ünitelerde yer alan fanların iyi çalışmaması
  • Fanlar iyi çalışmasına rağmen kompresörlerin devreye girmemesi
  • Dış ünite çalışmasına rağmen iç ünitelerin çalışmaması
  • Klimaların yalnızca ısıtması ya da yalnızca soğutması

Bunların dışında daha birçok arıza durumu daha vardır. Bazen parçaların bozulmasından kaynaklı olarak ortaya çıkan bu sorunlar da değişim işleminin yapılması ise kaçınılmaz durumlardan biridir. Klimalarda en çok karşılaşılan problemlerden birisi de çok yüksek sesle çalışmasıdır. Bu sorun neredeyse her klimada meydana gelmektedir.

 

Klimalar Neden Yüksek Ses İle Çalışır?

 

Klimaların yüksek ses ile çalışması klimanın bir özelliği değildir. Bu klima açısından dikkate alınması gereken bir problemdir. Çeşitli nedenlerle yüksek ses ile çalışabilen klimalar ortamda son derece rahatsız edici bir durum ortaya çıkarırlar. Fan kanatlarında yabancı cisimlerin bulunması yüksek sese neden olabilen problemlerden biridir.

Bunun yanında toz filtreleri çok fazla kirlenmiş olabilir. İç ünitelerde yer alan kart yerine oturmadığı için yüksek ses neden olabilir. İç ünitenin duvara iyi bir şekilde monte edilmemesi de önemli bir yüksek ses nedeni sayılır. Aynı zamanda fanların motor kısmında meydana gelen deformeler, hava geçişi sağlayan donanımlar sorun çıkarıyor olabilir. Kısacası klimaların yüksek ses ile çalışması bir arıza belirtisidir ve bu belirtiler birçok nedenden kaynaklı olarak ortaya çıkabilirler.

 

Klima Arızalarında Ne Yapmalısınız?

 

Klimalarınızda herhangi bir sorun meydana geldi ise firmamız ile iletişime geçebilir ve bizlerden hizmet alabilirsiniz. Firmamız bu konuda son derece yüksek standartlarda hizmetler vermektedir. Personellerimiz gün içerisinde duruma müdahale ederek klimaların bakım ve onarımını gerçekleştiriyorlar. Genel olarak da bu sorunları yerinde çözmeye gayret gösteriyorlar.

Firmamızdan yalnızca onarım hizmeti değil aynı zamanda klima bakım hizmeti de alabilirsiniz. Dilerseniz Pendik klima servisi hizmeti veren firmamızdan belirli periyotlarda da almanız gerekebilir. İyi bir klima hizmeti için firmamızı 7/24 arayıp arıza kaydı bırakabilme imkânınız bulunuyor.

 

https://yusufteknik.com/