Beykoz Su Kaçağı Tespiti  0532 766 61 46  Yusuf Teknik Servis

20.01.2024 21:41

Beykoz Su Kaçağı Tespiti 

Su kaçakları ev ve iş yerlerinde can sıkıcı sonuçlara sebep olabilmektedir. Kaçağın fark edilmesi durumunda en kısa sürede müdahale edilerek çözüm bulunması gerekir. Küçük sızıntılar önemsemeyerek ihmal edilirse daha büyük sorunlara sebep olabilmektedir. Su kaçağı sorunları uzman firmamız tarafından en teknolojik yöntemlerle çok kısa sürede çözülmektedir. Ev veya iş yerinizde su kaçağı fark etmeniz halinde Beykoz Su Kaçağı Tespit firmamızla iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Şu tesisatınızda meydana gelen sorunları kendi imkânlarınızla tespit etmeniz ve çözüm bulmamız mümkün değildir. Bilgisizce yapılan tespit işlemi çok fazla kirliliğe sebep olabileceği gibi sorunu tam çözememenizle de sonuçlanabilir. Teknolojik gelişmelerle kullanılmaya başlayan su kaçağı tespit kameraları sayesinde bu işlemler uzman firmalarca kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

 

Su Kaçağı Nedir?

Şu kaçağı, su tesisatının belli sebeplerden dolayı oluşan hasarlar sonucu suyu sızdırmasıdır. Bu sızıntıları fark etmeniz mümkündür. Ancak önemli olan sıkıntının kaynağının tespit edilmesidir. Teknolojinin gelişmesi ile su sızıntılarının oluştuğu tam nokta kolaylıkla ve kusa sürede kameralarla tespit edilebilmektedir. Beykoz Su Kaçağı Tespit hizmeti veren firmamız hiçbir sıkıntı ve inşaat pisliği oluşturmadan kaçağın tam noktasını belirlemekte ve sizi bilgilendirmektedir.

Çok zor ve can sıkıcı gibi görünen su sızıntıları firmamız tarafından kusa sürede tespit edilerek çözüme ulaşılmaktadır. Unutmayın ki küçük gibi görünen su sızıntıları zamanla daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle siz sızıntısı fark etmeniz durumunda hızlı bir şekilde uzman desteğine baş vurmanız gerekmektedir. Beykoz Su Kaçağı Tespit firmamız sizlere kesin ve hızlı hizmet garantisi vermektedir.

Su Kacağı Nasıl Anlaşılır?

Yaşam alanınızda su tesisatında kaçak olması durumunda bunu kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Kötü koku, nem, rutubet ve boya dökülmesi şeklinde kendisini gösteren su kaçaklarının nedenleri;

Tüm bu sebeplerden dolayı ortaya çıkan su kaçakları gelişen teknoloji ile kolaylıkla tespit edilmekte ve kusa sürede çözüme ulaşmaktadır. Uzman ve tecrübeli firmamız Beykoz Su Kaçağı Tespit işlemlerinizi özenle gerçekleştirerek sizi bu sıkıntıdan kurtarmaktadır.

Beykoz Su Kaçağının Oluşma Sebepleri

Su kaçağının oluşma sebepleri arasında ilk sırada yüksek basınç gelmektedir. Su tesisatının borularına çok fazla basınç uygulandığı zaman sızıntı yapmaları mümkün olacaktır. Genel olarak su tesisatı malzemeleri, baskıya dayanabilecek seviyede tasarlanır. Ancak, ustaların uygulama sırasında yapmış oldukları birtakım hatalardan dolayı su kaçaklarının meydana gelmesi söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra, çatlakların su kaçağının oluşmasına neden olduğu bilinmektedir. Sıhhi tesisat teknolojisindeki birtakım gelişmelere rağmen halen daha çatlakların oluşması söz konusudur.

Su kaçağının oluşma sebeplerinden bir diğeri, korozyon boruları olarak bilinmektedir. Korozyon borularının sızıntıya yol açması söz konusudur. Ancak, suda bulunan kimyasallar, su sıcaklığı, su basıncı ve birtakım faktörlerden dolayı korozyonlar oluşmaktadır. Buna ek olarak, suyun kalitesinin korozyon üzerinde önemli etkilerinin olduğunu söylemek mümkündür. Bu bağlamda, suyun arıtılması sayesinde borularda sızıntı oluşmasının önüne geçilmesi söz konusu olacaktır. Binanın oturmasından dolayı binanın temelinde yer alan kanalizasyon borularının ek yerlerinden dışarı çıkmaya başlaması mümkün olmaktadır. Conta yerinden dışarı çıkan borudan zaman içerisinde su sızdırımı meydana gelmektedir.

Koç vuruşu; su kaçağının oluşması bakımından önemli bir faktör olarak ortaya çıkmaktadır. Musluk veya vanaların aniden kapatılmasından dolayı suyun hızı birdenbire düşmektedir. Bu durum, basıncın 10-15 katına çıkmasına neden olmaktadır. Söz konusu dalgalanma yüzünden borularda patlaklar meydana gelmektedir. Koç vuruşu denilen olayın önlenmesi için su tesisatının döşenmesi esnasında geniş çaplı boruların tercih edilmesi gerekmektedir.

Teknolojik Yöntemlerle Garantili Hizmet Veriyoruz

Su tesisatı hizmeti veren firmamız her geçen gün kendini geliştirmektedir. Her türlü teknolojik gelişmeyi takip ederek sizlere en iyi şekilde hizmet vermek için çalışmaktayız. Uzman ve tecrübeli elemanlarımızla müşteri memnuniyeti ilkesi ile faaliyet göstermekteyiz.

Ev iş yeri ve her türlü mekânda meydana gelen su kaçağı sorunlarınız özel kameralarla tespit edilmektedir. Kırma ve dökme gerektirmeden yapılan bu işlemle sorunun tam yeri tespit edilmekte ve gerekli işlem yapılmaktadır. Sorununuz hızlı ve garantili bir şekilde çözülmektedir.

Sizler de Beykoz Su Kaçağı Tespit firmamızla iletişime geçerek hızlı ve garantili hizmet fırsatından yararlanabilirsiniz.

 • Tavan ve duvarlarda görülen ıslaklıklar.
 • Parke ve fayans aralarındaki ıslaklıklar.
 • Tavan ve duvarlarda görülen boya kabarmaları ve döküntüleri.
 • Tavan ve duvarda küf, nem ve sarı leke oluşması.
 • Sular kapalıyken, su saatinin dönmesi
 • Banyo, tuvalet ve mutfaklarda oluşan rutubet, nem ve kötü kokular tesisatınızda su kaçağı olduğunun göstergesidir. Bunlardan birini eviniz ya da iş yerinizde fark etmeniz halinde uzman bir firmadan destek almalısınız.
  • Binanın yapımı aşamasında su tesisatının kalitesiz malzemeden yapılması ve tesisatın deforme olması,
  • Tesisatın döşenmesi sırasında ustaların hata yapmadı,
  • Tesisata yüksek basınç gelmesi sonucunda malzemelerin hasar görmesi,
  • İnşaat çalışmaları sırasında tesisatta kireç vb. atıkların kaçması,
  • Eski yapılarda tesisatın ömrünün dolması ve özelliğini yitirmesi gibi sebeplerde su kaçağı sorunları ortaya çıkmaktadır.

 

 

 

Ayrıca İstanbul ilinin tüm ilçelerinde su tesisatçısı olarak hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Aşağıdaki ilçelerde su tesisatı hizmeti almak için hizmetlere tıklayabilirsiniz.

Kartal Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Maltepe Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Pendik Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Sultanbeyli Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Tuzla Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Ataşehir Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Beykoz Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Çayırova Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Çekmeköy Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Gebze  Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Kadıköy Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Sancaktepe Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Şile Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.

Ümraniye Su Tesisatçısı arıyorsanız İstanbul'un profesyonel su tesisatçısını hemen arayın.