Hemen ara WhatsApp iletişim
Maltepe Tıkanıklık Açma

Maltepe Tıkanıklık açma uzman ekip kadrosu ile haftanın her günü 7/24 kameralı ve robot tespit cihazları ile tıkanıklık açma hizmeti sunmaktadır. Uzun yıllar sektöründe faaliyet göstermekte olan kurumsal firmamız, hizmete girdiği günden bu yana müşteri memnuniyeti, uygun fiyat portföyü ve kurumsal alt yapısı ile faaliyetlerini sürdürüyor.  Lavabo tıkanıklığı açma, klozet tıkanıklığı açma, küvet tıkanıklığı açma, bulaşık makinesi gider tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma, tuvalet tıkanıklığı açma kanalizasyon tıkanıklığı açma ve pimaş açma gibi geniş hizmet ağı ile sektöründe lider konumda yer almaktadır.

Maltepe Tıkanıklık Nasıl Tespit Edilir?

En basitinden bile olsa da tıkanıklık sorunları bir ev ya da iş yeri için büyük sorunların meydana geleceğini bir habercisidir. Farkında olmadığınız tıkanıklar büyük sorunlara neden olabilir.  Özellikle tuvalet tıkanıklığı eviniz ve iş yeriniz için büyük risk altındadır.  Aslında bu durumlar gider borularının içerisine büyük bir cisim kaçmadığı sürece aniden gerçekleşen bir durum değildir. Sorun tamamen ortaya çıkmadan bir süre önce kendini ufak ufak belli eder. Bunu kendiniz evde test edebilirsiniz. Zaten kullanım sırasında tıkalı olduğu ve büyük sorunlar çıkaracağı belli olur.  Suyun akış hızı bu konuda size yardımcı olmaktadır. Tıkalı ve sorunsuz olmayan gider borularında suyun akış hızı suratlı olmaktadır. Eğer lavabonuza ya da tuvaletinize döktüğünü su hızlı bir şekilde gitmiyorsa gider ya da pimaş borularından tıkanıklık var demektir. Tıkanıklık, küçük boyutlu ise tazyikli su ile bu durumu çözebilirsiniz.  Fakat su hiç gitmiyor ve sorunu çözemiyor özellikle tıkanıklığın nereden olduğunu bulamıyorsanız mutlaka Maltepe tıkanıklık açma uzman kadrodan profesyonel hizmet almalısınız.

Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir?

Tıkanıklıklar; bilinçsizde kullanım yüzünden, yanlık tesisat döşenmesi gibi nedenlerden dolayı meydana gelmektedir. Özellikle inşaat sırasında beton ve moloz parçalarının gider borularına kaçması bu tıkanıklarını başlıca sebeplerinden birisidir. Öte yandan kullanım sırasında erimeyen cisimleri gider borularınıza kaçması kir ve yağlar bir yerde birikerek tıkanıklık adı verilen sorunlara neden olmaktadır. Özellikle kanalizasyon borularını tıkanması tuvalet ve banyolardan geri teperek, taşmalara neden olmaktadır. Böyle bir durumdan mutlaka profesyonel destek amanız icap ediyor. Hal böyle olunca herkes tıkanmaların nedenlerini araştırmaktadır.  Birçok nedene bağlı olarak meydana gelen tıkanıkların başlıca sebepleri şu şekilde sıralanmaktadır

  1. Yukarıda bahsettiğimiz gibi erimeyen cisimlerin gider tuvalet ve banyo giderlerinden pimaş borularına kaçması,
  2. Mutfak lavabolarında birlikte sebze ve meyve kabukları ve çekirdeklerini kaçması ve bir yerde birikmesi,
  3. Yemek kalıntılarının ve kullanılmış atıkların lavabolara dökülmesi,
  4. Kozmetik ürünlerinin lavabolara dökülmesi,
  5. Banyo - lavabolara saçların dökülmesi ve lavabodan giderlere akıtılarak temizlenmesi,
  6. Kalitesiz tuvalet kâğıdı ve hijyen ürünlerini kullanımı.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Ev ve işyerlerinde kişilerin karşısına sıklıkla çıkan durumlardan biriside tuvalet tıkanıklığı olmaktadır. Tuvalet tıkanıklığına sebep olan bir çok durumun olduğu bilinen şeyler arasındadır. Özellikle kalitesiz ürünlerin kullanımı, tuvalete atılan yabancı cisimler, inşaat sırasında dökülen boya ve sıva gibi maddeler tuvalet giderlerinin tıkanmasına yol açar. Durumun bu biçimde olması ise zamanla hane halkı tarafından daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olacaktır. Bu tarz sebeplerden dolayı oluşan tuvalet tıkanıklığını ev ortamında gidermenin birkaç yolu bulunmaktadırken, kalitesiz malzemelerden kaynaklı olarak ortaya çıkan tuvalet tıkanıklığını gidermek için kendi imkanlarınız yeterli olmaz. Hatta bu alanda kendi kendinize bir takım çalışmalar yapmaya çalışmanız daha fazla maddi kayıplara ve zaman kaybetmeye sebep olacaktır. Bu sebeple direk olarak bu alanda uzman olarak hizmet sunan şirketlere yönelmeniz öneri edilir. Tercihinizi bu alandan yana kullandığınızda ise, problemin çözümü dakikalar içinde yapılabilirken maddi kayıplar karşınıza çıkmadan konunun tamamlanmasına neden olursunuz. 

Tıkanıklığa Zamanında Müdahalenin Önemi Nedir?

Nerede olursanız olun tıkanıklığı zamanında müdahale etmek sizler için avantajlı olmaktadır. Kötü kokulara ve taşmalara neden olan tıkanıklık, insan sağlığı açısından da oldukça önemlidir.  Kötü kokular evinizde ve iş yerinizde rahatsız edici durumlara yol açacağı gibi bakterilerin oluşmasına da neden olacaktır. Tıkanan bir borudan su tahliye olmadığından dolayı geri teper ve yaşam alanlarınızın içine teper. Bu durumda da eşyalarınızın kirlemesine ve hatta kullanılmaz hale gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kendini beli etmeye başladığı andan itibaren önleminiz anlamlı gerektiğinde uzman kadrodan tıkanıklık açma hizmet almalısınız.

Maltepe tıkanıklık açma konusunda profesyonel çözümler sunan kurumsal firmamız, bu sorununuzu ileri teknoloji ile üretilen cihazlar ile çözüme kavuşturmaktadır.  Bu konuda bilgi ya da hizmet almak için bizlerle iletişime geçip sorunlarınızı bildirmeniz yeterli olacaktır.

Maltepede Neden Uzmana Yönelmelisiniz?

Bu alanda nitelikli hizmet veren çeşitli firmalar kameralı görüntü sistemleri üzerinden tıkanıklık açma işlemi için çözüm bulabilmektedir. Bu sayede sorunun kısa sürede kalıcı olarak ortadan kalkması mümkün bir hale gelmiş olur. Eğer tıkanıklığa sebep olan durum kalitesiz PVC ve hatalı montaj gibi sorunlarsa bu durumda sizin için gerekli işlemleri yaparak lavabodaki tıkanıklık konusunu açmak için size yardımcı olacaklardır. 

Ayrıca lavabo tıkanıklığı açma ustalık gerektiren bir işlemdir. Bu tür tıkanıklıkların neden kaynaklı olduğunun öncelikle çözülmesi gerekir. Bu sayede konuya daha net ve pratik olarak bir çözümün üretilmesi mümkün bir konu haline gelmiş olur. Kamerasız tıkanıklık açma yolu ise çoğunluklu olarak tesisata zarar vermekte ve kötü görüntülerin ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Bu sebeple çağımızda en fazla tercih edilen lavabo tıkanıklığı açma yöntemlerinden bir tanesi olan görüntülü tıkanıklık açma yöntemini tercih etmeniz daha doğru bir karar olacaktır.