Hemen ara WhatsApp iletişim
Petek Temizleme

Petek Temizleme

Son yıllarda evlerde doğalgaz kullanımı her geçen gün biraz daha artmaya başladı. Isınma aracı olarak kullanılan petekler de hem evlerde hem de iş yerlerinde sıkça görülen ürünlerdendir. Peteklerden istenilen randımanın alınabilmesi için kişilerin belirli periyotlarda petek temizleme hizmeti alması gerekiyor. Peteklerin belirli dönemlerde temizletilmesi hem bu ürünlerin ömrünü uzatıyor hem de kış aylarında daha iyi şekilde ısınma imkânı sunuyor. Petek temizleme konusunda profesyonel olan ekip arkadaşlarımız bu ürünlerin olması gerektiği gibi temizlenerek kış boyu daha iyi bir kullanım sunmasına olanak yaratıyor. Bu hizmeti yerine getirirken de mutlaka yeni nesil yöntemlerden faydalanmaya özen gösteriyoruz. Peteklerin düzenli temizlenmesi hem kişi sağlığı açısından önemlidir hem de bu ürünlerin uzun yıllar performansını koruması için dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Petek Temizliğinde Profesyonel Hizmet

Petek temizleme işlemi kişilerin evde kendi başlarına yapabilecekleri kolay bir hizmet değildir. Bu konuda hizmet veren ve yılların deneyimini yaşayan kişilerden hizmet almak gereklidir. Hizmet sırasında peteklerin iç kısımları özel cihazlar ile temizlenir ve bu hizmet yerine getirilirken evin içerisinde herhangi bir kirlenme ya da dağılma meydana gelmez.

Kolay şekilde temizlenen peteklerden kış aylarında daha iyi faydalanabilir ve enerji konusunda hissedilir bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Özel makineler ile gerçekleştirdiğimiz temizleme sırasında tesisatların iç kısımlarını temiz sularla yıkama işlemini özenli şekilde yapmaya önem veriyoruz.

Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Firmamız tarafından verilen petek temizleme işlemi belirli periyotlarda alınması zorunlu hizmetlerden biridir. Yıl boyunca peteklerin iç kısımları çeşitli tortu ve tozlarla dolar. Bu toz ve tortulların temizlenmemesi peteklerin tıkanmasına ve kış mevsiminde yeteri kadar ısınmamasına neden olur. Temizlik hizmeti yapılmadığı taktirde kişiler daha yüksek doğalgaz faturası ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Böyle durumlarda da petekler için son derece detaylı bir temizlik gerekir.

Temiz su ile yıkama işlemi yapılırken aynı zamanda temizleme kimyasallarından da yaralanılmaktadır. Temizleme kimyasalları ile yapılan bir temizlik sonrasında %30 kadar yakıt tasarrufu sağlanır. Bununla birlikte firmamızın çalışanları evlerde ve iş yerlerinde bulunan tüm peteklerin temizleme işlemini istenilen zamanlarda gerçekleştirebilmektedir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işleminin yapılmasında tamamen yeni nesil teknikler kullanılmaktadır. Bu teknikler sayesinde hem evleriniz kirlenmiyor hem de peteklerin iç kısımları çok hızlı bir şekilde temizlenme imkânı buluyor. Temizleme işlemi sırasında peteklere kadar giden tüm tesisat boruları temizleniyor. Bu işlem yapılırken de mutlaka özel temizleme cihazlarından yararlanılıyor. Belirli periyotlarda almanız gereken bu hizmetlerde her türlü petek ve tesisat türünün temizliğini yapabiliyoruz. Gerektiği zamanlarda sıcak su ile de temizleme işlemi firmamız tarafından yerine getirilebilmektedir. Petek temizliği sırasında herhangi bir sorun ortaya çıkmaması için mutlaka firmamız personellerinin tecrübeli olmasına önem veriyoruz.

Petek Temizleme Ne Zaman Yapılır?

Petek temizleme işlemi firmamız tarafından istenilen her zaman diliminde yapılmaktadır. Ancak bu işlem kış mevsimine girerken ya da biterken daha yoğun olarak verilmektedir. Petekler her mevsim toz alabilen ürünler olduğu için iç kısımlarında biriken tozların temizlenmesi gerekir. Bunun için de üretilen özel cihazlar kullanılır. Peteklerle ciddi sıkıntılar yaşanmaması için periyodik olarak 6 ayda bir temizlik hizmeti almak idealdir.

Firmamızın deneyimli çalışanları petekleri temizlerken kısa sürede etkili bir temizlik yapmaya özen gösteriyorlar. Bu temizlik hizmeti esnasında her zaman profesyonel davranmaya gayret ediyoruz. Yaklaşık bir ya da bir buçuk saat süren temizleme sonrasında peteklerinizi daha yüksek bir performans ile çalışmaya başlıyor.