Hemen ara WhatsApp iletişim
Şile Su Kaçağı Tespiti

Şile Su Kaçağı Tespiti 

Eski yöntemler ile su kaçağının tespiti oldukça zor olmaktaydı ancak günümüzde kullanılan teknolojik ekipmanlar kullanılarak daha kolay bir hale gelmiştir. Firmamızda Şile Su Kaçağı Tespiti hizmetleri esnasında son teknolojik ekipmanlar ve yöntemler kullanmaktadır. Bu sayede de evinizde ya da iş yerinizde büyük tadilatlara gerek kalmamaktadır. Eskiden kullanılan yöntemlerde evinizde ya da iş yerinizde zeminler kırılır ya da sökülürdü. Bu durum ise sizlere daha fazla külfet yüklemekte ekstra masraflar açmaktaydı. Zaten müşterilerimizin çoğu hala eski tip yöntemler kullanıldığı zannetmekte ve bu yüzden su kaçağı için kolay kolay tamire için başvuruda bulunmazlar. Ancak burada bilinmesi gereken durum ise teknolojinin üst seviyelerde olması sebebiyle artık bu tip işlemlere gerek kalmamaktadır.

Şile Cihazla Su Kaçağı Bulunması Hizmeti

Yusuf Teknik olarak cihazla su kaçağının tespit edilmesi noktasında kullandığımız cihazlardan bahsetmeliyiz. Dinleme cihazı; su kaçaklarının tespiti için en çok kullanılan cihaz olarak dikkat çekmektedir. Dinleme cihazının benzer cihazlardan çok daha verimli olduğuna değinmek gerekir. Çünkü, en hassas veriler, dinleme cihazı sayesinde elde edilmektedir. Dinleme cihazının hem sıcak hem de soğuk su tesisatlarındaki su kaçaklarının yerini hızlıca tespit etmesi mümkün olmaktadır. Bir başka deyişle, su kaçağının nerede olduğunu noktasal veriler sayesinde bulmaktadır.

Su kaçağının tespit edilmesi noktasında kullanılan bir diğer aracın termal kamera olduğundan bahsetmeliyiz. Termal kamera; bilhassa sıcak su borularında meydana gelen su kaçaklarının yerinin tespit edilmesini sağlamaktadır. Ancak, termal kamera kullanımının birtakım eksiklikleri olduğundan bahsetmek gerekir. Termal kameraların genellikle yardımcı bir cihaz olarak kullanılması söz konusudur. Termal kamera sayesinde ilk olarak sıcak su borularının tespiti yapılmaktadır. Ardından, dinleme cihazı kullanılarak nokta atışı yapılarak su kaçağının yeri tam olarak tespit edilmektedir.

Pis su kamerası; su kaçaklarının tespit edilmesinde kullanılan bir diğer araçtır. Sızıntının oluştuğu pis su giderlerinde birtakım hasarlar meydana gelmektedir. Pis su kamerası sayesinde birtakım tespitler yapılmaktadır. Söz konusu tespitlerin yapılmasının ardından tesisat hataları ve boru kırıkları; cihazın ekranında noktasal şekilde belirlenmektedir. Bu sayede, tespit edilen sorunlu kısımlara anında müdahale yapılmaktadır.

Su kaçaklarının tespit edilmesi noktasında nem ölçer cihazların oldukça gerekli olduğundan bahsetmeliyiz. Nem ölçer cihazı; sıvı ile temas halinde olan ortamlarda yaklaşık üç cm derinliğe kadar inebilmektedir. Nem ölçer cihazların avantajlarına ek olarak, birtakım dezavantajları da bulunmaktadır. Örneğin, sızıntının yerini tam olarak tespit etme noktasında eksiklikleri vardır. Bu noktada, tıpkı termal kamerada olduğu gibi nem ölçer cihazların da ancak yardımcı araç olarak kullanılmasının mümkün olduğunu belirtmemiz gerekir. Nem ölçer cihazların varlığı sayesinde su kaçaklarının tespit edilmesi konusundaki iş yükü azaltılmaktadır.

Yaşadığınız Su Kaçağı Sorunlarına Kesin Çözüm

Şile Su Kaçağı Tespiti hizmetlerimizde sizlere kesin çözüm sunmaktayız. Çünkü firmamız son derece teknolojik ve profesyonel ekipmanlar kullanmaktadır. Ayrıca uzman teknik personellerimiz ile her zaman kaliteli hizmet garantisi vermekteyiz. İstanbul gibi büyük bir şehirde su tesisatçı firması bulmak oldukça kolaydır. Oldukça fazla su tesisat firması bulunmaktadır. Ancak bu konuda her firma dürüst davranmaz. Ayrıca bazı firmalar su kaçağını tespit edemeyerek mağduriyetinizin artmasına neden olabilir. Bu nedenle firma seçimi yaparken oldukça dikkatli olmalısınız. Seçeceğiniz firmanın açık bir adresinin bulunması oldukça önemlidir. Firmamız her zaman ulaşabilir olduğundan sizlere güvenilir hizmet sunmaktadır. Ayrıca sunduğumuz hizmetlerin daima arkasında durduğumuzdan yaşayacağınız tüm sorunlarda hızlıca çözüm bulmaktadır.

Günümüzde su kaçağı için oldukça teknik ve yöntem gelişmiştir. Bu teknik ve yöntemler arasında; Akustik Dinleme Cihazı, Kanal ve Boru Görüntüleme Kameraları, Termal Kamera ve Nem Ölçer bulunmaktadır. Kaçak boyutuna ve çeşidine göre bu yöntemler uygulanmaktadır. Su sızıntısı her zaman can sıkıcı olmuştur. Ayrıca su kaçakları hem evinize hem de komşularınızın evlerine zarar vermektedir. Tüm bunların yanı sıra su faturalarına da büyük etkisi olmaktadır. Eğer bu tip bir sorun yaşıyorsunuz kesinlikle geç kalmadan hemen firmamıza başvurmalısınız. Firmamızın bünyesinde çalışan uzman teknik personel evinize ya da iş yerinize gelerek anında su kaçağını tespit eder. Su kaçağının sebebine göre gün içerisinde sorunları çözmeye gayret göstermekteyiz. Ayrıca arıza boyutuna göre size doğru bilgiler vererek ve gereksiz maliyet çıkarmayız.

Su Kaçağı Varsa Nasıl Anlaşılır?

Evinizde su kaçağı olduğundan şüpheleniyor ve bu durumdan emin değilseniz yapmanız gereken şey oldukça basittir. Bunun için;

  • Su saatinizi takip edin. Bütün muslukların kapalı olduğuna emin olun ve su saatinizi takip edin. Eğer saatinizde ilerleme söz konusu ise su kaçağı söz konusu olabilir.
  • Duvardaki boyaları kontrol edin. Duvarlarınızda küflenme ve rutubet gibi durumlar varsa su sızıntısı olması oldukça mümkündür.
  • Parke ve laminantlarınızda bir kabama söz konusu ise su kaçağı olma ihtimali yüksektir.
  • Her ev belirli bir su faturası öder. Eğer faturalarınız bu tutardan daha fazla geliyorsa su kaçağından şüphelenebilirsiniz.

Bu durumlardan herhangi birinden şüpheleniyorsanız mutlaka firmamızı arayarak Şile Su Kaçağı Tespit hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Ancak su sızıntıları giderek büyür. Bu nedenle parkelerinizde ya da duvarınızda olumsuz durumlar giderek artar. Bunun için geç kalmamanız oldukça önemlidir. Çünkü parke değiştirmek ya da badana yaptırmak size yeniden bir maliyet yükleyecektir. Tüm bu durumları göz önüne alırsanız yapmanız gereken şey oldukça basittir. Kaliteli hizmet için firmamıza ulaşmak olacaktır. Sizlere tüm tecrübemiz ve uzman personelimiz ile yardımcı olmaktayız.